تعیین وقت سفارت انگلیس یکی از نخستین مراحل برای اخذ ویزای انگلیس است و لازم بذکر است تمامی کسانی که اقامت اروپا یا آمریکا را دارند و هنوز سیتیزن نشده اند از جمله ایرانیان مقیم آمریکا و اروپا هستند باید ویزای انگلیس را دریافت کنند.

این امکان وجود دارد که از داخل کشورایران نیز برای تعیین وقت سفارت این کشور اقدام نمایند . اما برخی از متقاضیان با تصویر اینکه شانس پذیرش درخواست ویزای آنها در سفارتی خارج از ایران بیشتر است ، از کنسولگری انگلیس در کشورهای اطراف ایران درخواست وقت سفارت میکنند.

مراحل تعیین وقت سفارت انگلیس

 متقاضیان تعیین وقت سفارت میبایست پس از ثبت درخواست خود در وب سایت رسمی سفارت بریتانیا (http://www.gov.uk/browse/visas-immigration)

نسبت به تعیین وقت سفارت اقدام کنند که شامل مراحل زیر خواهد بود.

 مراحله مراجعه به وب سایت رسمی سفارت بریتانیا و انتخاب ویزای مدنظر

 ایجاد حساب کاربری انحصاری و ورود به آن

 پرکردن فرم انگلیسی درخواست ویزای انگلیس

 تعیین محل مناسب برای انگشت نگاری

 تعیین وقت سفارت انگلیس

 پرداخت هزینه وقت سفارت

متقاضیان محترم پس از تعیین وقت سفارت میبایست در روز مقرر با دردست داشتن کلیه مدارک لازم ، برای انجام انگشت نگاری و ارائه مدارک در کنسولگری مشخص شده حضور بهم رسانند. انگشت نگاری و عکس برداری (بیومتریک ) در سفارت انگلیس حدود 20 دقیقه به طول خواهد انجامید و در صورت عدم حضور فرد در روز مقرر ،ویزای انگلیس وی بطور خودکار از فهرست بررسی خارج خواهد شد.

مدارک لازم جهت اخذ وقت سفارت انگلیس

هر متقاضی در زمان حضور در کنسولگری کشور انگلیس در هر یک از کشورها میبایست مدارکی را به همراه داشته باشد تا بتواند ضمن احراز هویت خود ، مراحل بعدی را طی نماید.مدارک لازم عبارتند از :

 فرم تکمیل شده درخواست وقت سفارت

 واچر هتل محل اقامت در انگلیس و رزرو بلیط رفت و برگشت

 فایل اسکن دعوتنامه انگلیس و مدارک هویتی دعوت کننده (در صورت داشتن دعوتنامه)

دقت داشته باشید فرم فارسی درخواست تعیین وقت سفارت انگلیس با فرم لاتین درخواست ویزای این کشور متفاوت است .

مدت زمان لازم جهت تعیین وقت سفارت

اسکن صفحه اول پاسپورت

فرم تکمیل شده درخواست وقت سفارت به زبان فارسی

واچر هتل محل اقامت در انگلیس و رزرو بلیط رفت و برگشت

فایل اسکن دعوتنامه انگلیس و مدارک هویتی دعوت کننده (در صورت داشتن دعوتنامه)

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی انگلیس

هر متقاضی در مرکز ویزا یا دفتر کارگزاری ویزا در تهران و یا هر یک از کشورهای ترکیه و امارت، باید مدارکی را به همراه داشته باشد تا بتواند ضمن احراز هویت خود، مراحل بعدی را طی نماید. مدارک لازم عبارتند از:

اصل پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت های قبلی و کپی از تمامی صفحات پاسپورت ها ) حتما یک صفحه ی کاملا خالی داشته باشد)

یک نسخه تکمیل شده فرم آنلاین درخواست روادید به همراه برگه تاییدیه وقت سفارت (این کار را به نیلگام بسپارید)

2قطعه عکس 3.5*4.5

اصل و یا کپی دعوت نامه معتبر یا رزرو هتل در انگلستان

اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج

اصل و ترجمه رسمی شناسنامه

اصل و ترجمه رسمی کارت ملی

اصل و ترجمه رسمی کارت معافیت یا پایان خدمت

اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه (گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ درخواست مرخصی ذکر شده باشد و این که آیا این مرخصی با حقوق است یا خیر، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه 6 ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی، حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و ...)

رزرو بلیط هواپیما به مقصد انگلستان

مدارک میزبان در انگلستان (دعوتنامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه، آخرین برگه مالیاتی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق، گاز و ...)

اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین برای سه ماه گذشته، سپرده های بانکی و ...

اصل نامه تمکن مالی حساب شخصی و جاری به لاتین، سپرده های بانکی و ...

برای مدیران و سهامداران، اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای شش ماه گذشته

ترجمه رسمی (توسط دارالترجمه) برای تمامی مدارک فوق کافیست و نیازی به مهر دادگستری و تایید امور خارجه نیست

تمامی مدارک باید در سایز A4 ارائه شوند

به مدارک نباید هیچ منگنه، گیره و یا سوزنی وصل باشد.

واقعیت این است که نمیتوان بطور دقیق مدت زمان لازم جهت تعیین وقت را تخمین زد. به دلیل ترافیک زیاد متقاضیان برای دریافت ویزای انگلیس اکثرا در جدول زمان بندی ، وقت خالی دیده نمیشود.درواقع وقت سفارت انگلیس بصورت هفتگی بروزرسانی میشود و اگر کمی خوش شانس باشید ، شاید بتوانید زمانی مناسب را رزرو کنید.

کارشناسان اجرایی دپارتمان ویزا و وقت سفارت کایت تور بدلیل سالها تجربه و آشنایی با سازو کار تعیین وقت سفارت انگلیس ، می توانند کمک بسیاری در این مرحله به متقاضیان محترم ارائه داده و نزدیکترین و مناسب ترین زمان را جهت انجام انگشت نگاری و ارائه مدارک در اختیار شما قرار دهند.

منبع: 247kite.com