براساس قوانین جدید مهاجرتی کانادا، تمامی متقاضیان اخذ ویزای کانادا پیش از اقدام برای انگشت نگاری ملزم به دریافت وقت سفارت هستند. این امر می تواند به صورت آنلاین یا از روش مراجعه حضوری برای ویزای کانادا باشد. برای انگشت نگاری (بایومتریک) کانادا نیاز به وقت سفارت کانادا دارید و تنها میتوان آنلاین وقت سفارت دریافت کرد.

مراحل اخذ وقت سفارت کانادا

برای تعیین وقت سفارت کانادا ابتدا باید یک حساب کاربری در وب سایت VFS Global ایجاد کنید و از طریق لینکی که برایتان ایمیل می شود، حساب کاربری اختصاصی خود را فعال کنید. بسته به کشور و مرکز وَکی که می‌خواهید انگشت نگاری در آن انجام شود باید مراحل زیر را طی کنید:

انتخاب دفتر VAC مد نظر از طریق این آدرس/https://www.vfsglobal.ca/canada

ورود به منوی BIOMETRIC ENROLMENT در بالای صفحه

اسکرول کنید و روی لینک Schedule an Appointment کلیک کنید و وارد صفحه ایجاد حساب کاربری شوید

با کلیک روی لینک New User اطلاعات مورد نیاز را در قسمت مورد نظر وارد کنید و روی دکمه Continue کلیک کنید

ایمیلی به همراه لینک فعال سازی حساب کاربری برای شما ارسال می‌شود، روی لینک کلیک کنید و به صفحه VFS کشور مدنظر بازگردانده می‌شوید

در این مرحله اطلاعات جدیدی از جمله تاریخ مد نظر و همچنین تعداد وقت مورد نیاز (در صورت داشتن همراه) را وارد می‌کنید و صفحه تعیین وقت در ماه مدنظر و وقت‌های خالی برایتان به نمایش درخواهد آمد

وقت مدنظر را انتخاب کرده و روی دکمه تایید (Confirm) کلیک کنید

 

مدارک لازم جهت تعیین وقت سفارت کانادا

برای رزرو وقت ملاقات در سفارت کانادا نیاز به مدارک چندانی نیست به دو دلیل؛ نخست اینکه در مرحله ثبت نام آنلاین و یا مراجعه حضوری مدارک مدنظر را ارائه داده‌اید و دوم اینکه شما زمانی اقدام به تعیین وقت می‌کنید که ایمیل سفارت مبنی بر اقدام برای انگشت‌نگاری توسط آفیسر پرونده برایتان ارسال شده‌ و این ایمیل به معنی بررسی مقدماتی مدارک شما بوده است.  بنابراین مدارک لازم  در این ۳ مورد خلاصه می‌شود.

تاریخ تولد

آدرس ایمیل

شماره تماس.

اما در صورتی که تعیین وقت سفارت کانادا را به کارشناسان دپارتمان ویزا و وقت سفارت کایت تور سپرده باشید، اسکن صفحه اول پاسپورت به همراه شماره موبایل خود را باید در اختیار آنها قرار دهید.

 

هزینه خدمات کامل تعیین وقت سفارت کانادا

هزینه خدمات در حال حاضر برای تمامی شهرهای فهرست شده در بالا،50دلار کانادا خواهد بود. این مبلغ تمامی هزینه‌های مربوط به تعیین وقت انگشت نگاری برای ویزای کانادا در تمامی شهرها را شامل خواهد شد.

پیکاپ ویزای کانادا 

خدمات پیکاپ ویزا یا همان پیکاپ پاسپورت یکی دیگر از خدمات شرکت‌کایت با هدف تسریع مراحل اخذ ویزا و کاهش هزینه‌های متقاضیان محترم در این روند ارائه می‌شود. خدمات پیکاپ ویزای کانادا در حال حاضر کشورهای ترکیه، امارات، ارمنستان، گرجستان و آذربایجان را شامل می‌شود.

منبع: 247kie.com