کاربر گرامی لطفاً شرایط و قوانین استفاده از خدمات آنکارا 118 را جهت استفاده بهینه از خدمات گروه مشاورین پازل گروپ به دقت مطالعه فرمایید.

توافق‌نامه

خدماتی که در وب سایت Ankara118.com در دسترس شما است توسط گروه تجاری گروه مشاورین پازل گروپ  ارائه می‌شود. شرایط و قوانین ذکر شده در این بخش شامل همهٔ زیر مجموعه‌های وب‌سایت است. شما با استفاده از این وب‌سایت ،در گام اول، کلیهٔ قوانین ذیل را خواهید پذیرفت. در نظر داشته باشید که کلیهٔ اصول و قوانین « گروه مشاورین پازل گروپ  » منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است. با استفاده از وب‌سایت، کاربران نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط می‌شوند. قوانین مندرج در این صفحه در طول زمان قابل تغییر است، این تغییر در همین صفحه درج و به‌روزرسانی می‌شود. مسئولیت مطالعه و آگاهی از این تغییرات به عهدهٔ کاربران است. در صورت عدم توافق با این شرایط شما قادر به استفاده از خدمات سایت نخواهید بود.

ماده 1- طرفین توافق‌نامه

این توافق‌نامه فی مابین گروه مشاورین پازل گروپ  به نشانی ترکیه ، آنکارا‌، چانکایا ، محله کاواکلی دره ،خیابان کیزیل ایرماک ، پلاک 17، واحد 5  به عنوان طرف اول و کاربران اینترنتی اعم از خریداران و فروشندگان به عنوان طرف دوم قرارداد منعقد می‏‌گردد. گروه مشاورین پازل گروپ  از این پس در این توافق نامه گروه مشاورین پازل گروپ  /سایت و یا Ankara118.com نامیده می‌شود.

ماده 2- موضوع توافق‌نامه

‏‎موضوع قرارداد عبارت است از ایجاد و ارائه شبکه‌‏ای مطمئن که کاربران اینترنتی، با استفاده از تسهیلات و خدمات سایت، اقدام به خرید یا پیش خرید کالا و یا خدمات از سایت های خرید خارجی موردتایید نمایند. کاربران می‏‌توانند کالای مورد نظر خود را، از هر جای جهان شناسایی کرده و با ارائه لینک اینترنتی آن به سایت، برابر شرایط این توافق‌نامه و پیش فاکتور ارسالی طی مدت زمان مشخصی، سفارش مورد نظر خورد را با استفاده از خدمات سایت Ankara118.com  تأمین نمایند.

این توافق نامه از نوع کارگزاری خرید، خدمات تحویل بسته و ترخیص گمرک می باشد. بدین صورت که گروه مشاورین پازل گروپ  از سوی کاربر، تنها وکالت پرداخت مبلغ ارزی به فروشنده مورد نظر با کاربر، طبق ویژگی ها و شرایط پذیرفته شده طرفین قرارداد، سپس کارگزار مشتری در ارسال کالای تحویل داده شده از طرف فروشنده خارجی، بوسیله شرکت های پستی معتبر بین المللی مانند DHL،TNT، Fedex، UPS، USPS، Rpyal و سایر امور اداری و گمرکی خواهد بود. تأیید یا رد فنی و امنیتی، ارزیابی و مشاوره در خصوص کالا‌ها، وبسایت‌ها و فروشنده‌ها جزو خدمات ما نیست و گروه مشاورین پازل گروپ  هرگونه مسئولیتی در این خصوص را از خود سلب می‌کند. قابل تاکید است که وظیفه گروه مشاورین پازل گروپ  در تمامی موارد بالا کارگزاری بوده و مسئولیت صحت و سلامت و یا مطابقت کالای سفارشی با کالای دریافتی، برعهده گروه مشاورین پازل گروپ  نخواهد بود. همچنین کارگزاری در امر حمل به معنای دریافت کالا از فروشنده خارجی و ارسال آن بوسیله شرکت های معتبر پستی  است؛ در صورت قصور هریک از این شرکت ها در امر ارسال کالا که موجب خسارات مالی و زمانی به کاربر گردد، مسئولیتی برعهده گروه مشاورین پازل گروپ  نخواهد بود. با این وجود گروه مشاورین پازل گروپ  در تمامی مراحل خرید و حمل کالا، از سوی کاربر وکیل خواهد بود و پیگیری تمام امور را برعهده دارد.

ماده 3- مدت اعتبار توافق‌نامه

این توافق‌نامه از هنگامی که کاربر با آن موافقت می‌کند تا زمانی‌که به دلایلی قراردادی یا قانونی فسخ شود معتبر خواهد بود. پرداخت هر سفارش به معنی اطلاع و موافقت با مقررات و همچنین شرایط و قوانین کلی مذکور در وبسایت Ankara118.com است.

ماده 4- شروط توافق‌نامه

4-1 شرایط عضویت کاربر

در مورد اشخاص حقیقی تنها اشخاص 18 سال و بالاتر می‌توانند به عضویت Ankara118.com درآمده و از خدمات آن در مقام خریدار استفاده کنند. افراد زیر 18 سال باید تحت نظر والدین یا قیم قانونی خود از وب‌سایت استفاده کنند. اشخاص حقوقی که در دفاتر ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده باشند نیز می‌توانند عضو این سایت شده و از خدمات سایت استفاده کنند.

4 – 2 تعیین نام کاربری و رمز عبور

برخی از خدمات ارائه شده در وب‌سایت نیازمند ثبت‌نام کاربری است. با ثبت‌نام کاربری شما موافقت می‌کنید که اطلاعات دقیق و معتبری از خود ارائه دهید و درصورت هرگونه تغییر، این اطلاعات را به‌روزرسانی کنید. هر کاربری در این وب‌سایت به تنهایی مسئول حفظ نام کاربری و رمز عبور خود است و شخصاً مسئول هرگونه فعالیت تحت نام کاربری خود را بر عهده دارد.

عضویت در Ankara118.com رایگان است‌. جهت استفاده از خدمات سایت، کاربر می‌بایست هنگام ثبت نام، نام کاربری و رمز عبور برای خود تعیین کند. با انتخاب نام کاربری و رمز عبور و تأیید آن توسط سایت، کاربر به عضویت سایت درآمده و مسئولیت کلیه امور انجام شده توسط وی در سایت به عهده کاربر خواهد بود. در غیر این صورت، استفاده از خدمات Ankara118.com مجاز نبوده و هرگونه دسترسی یا استفاده، به معنای تجاوز به حقوق Ankara118.com است و پیگرد قانونی دارد. سایت Ankara118.com مجاز است به صورت مستقیم یا غیرمستقیم اطلاعاتی را که برای تأیید هویت كاربر ضروری است کسب کند. پرسش از كاربر برای دریافت اطلاعات تکمیلی‌، درخواست تأیید پست الکترونیکی‌، استعلام و تحقیق در مورد صحت اطلاعات مرتبط با کارت‌ها یا حساب‌های معرفی‌شده‌ برخی از مصادیق این امر تلقی می‌شوند.

4 – 3 اطلاعات مورد نیاز جهت عضویت

هنگامی‌که کاربر برای استفاده از خدمات سایت ثبت نام می‌کند، اطلاعات تماس شامل نام‌، نشانی و شماره تلفن‌، آدرس پست الکترونیکی‌، شماره ملی و آدرس محل سکونت را در اختیار Ankara118.com قرار می‌دهد. تا زمانی‌که وی مشتری گروه مشاورین پازل گروپ  باقی بماند اطلاعات با توجه به وضعیت حساب کاربری، نوع خدمات و کار سیستم، مدیریت می‌شوند. کاربران گروه مشاورین پازل گروپ  می‌بایست هرگونه تغییر تلفن و آدرس خود را به اطلاع سایت برسانند. بدیهی است در صورت مشاهده اشکال در آدرس و تلفن، حساب کاربری مورد نظر معلق خواهد شد.

اگر شماره‌ کارت یا شماره حساب كاربر به هر دلیل تغییر کند، وی در اسرع وقت موظف خواهد بود اطلاعات مربوط را در سایت به‌روزرسانی کند و در غیر این صورت مسئولیتی متوجه سایت نخواهد بود. Ankara118.com اطلاعات دریافت شده از اعضای خود را فقط در امور مرتبط معاملاتی استفاده می‌کند و به هیچ‌وجه در اختیار سایرین قرار نخواهد داد. همچنین در صورت نیاز به انجام مقاصد تجاری با کسب اجازه از کاربر نسبت به بهره‌برداری از این اطلاعات اقدام خواهد کرد. در هر موردی که Ankara118.com به شناسایی دقیق‌تر کاربر نیاز داشته باشد، حق دارد، تا قبل از ارائه خدمات، مدارک تکمیلی مورد نیاز خویش را از کاربر مطالبه نماید.

صحت اطلاعات ارائه شده در سایت به عهده کاربر است و این اطلاعات مبنای اصلی در ارائه خدمات بوده و چنانچه خللی در خدمات به علت نقص اطلاعات ارائه شده توسط کاربر صورت پذیرد Ankara118.com هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص خدمات ارائه شده ندارد و مسئولیت خسارت وارده به Ankara118.com به عهدهٔ کاربر است.

4 – 4 لغو عضویت

كاربر در هر زمان می‌تواند با مراجعه به صفحه «تماس با ما» درخواست لغو عضویت در Ankara118.com را بدهد. گروه مشاورین پازل حساب کاربر مورد نظر را غیرفعال می‌کند، اما از پایگاه داده‌های خود خارج نمی‌کند. این کار به منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش‌های آنها انجام می‌شود. با لغو عضویت، سایت کلیه‌ وجوه نزد خود را تا تعیین تکلیف نهایی حفظ خواهد کرد و كاربر حتی پس از لغو عضویت نسبت به تعهداتی که پیش از آن در ازای تراکنش‌های ثبت‌شده متقبل شده‌ مسئول خواهد بود. در صورتی که کاربر عملی خارج از قوانین و مقررات تعیین شده انجام دهد، سایت مجاز خواهد بود بدون اخطار پیشین عضویت کاربر را به حالت تعلیق در آورده و یا آن را ابطال کند و طبق قوانین و مقررات با وی برخورد خواهد شد. کاربر با قبول این توافق‌نامه موافقت خود را مبنی بر ایفای تعهدات مندرج در قوانین و مقررات را اعلام می‌دارد.

با قبول این توافق‌نامه گروه مشاورین پازل مجاز است تا در صورت وقوع هر گونه تقلب، سفارش غیر‌مجاز یا کشف احتمال تقلب و کلاهبرداری عضویت کاربر را معلق و یا ابطال نماید و کاربر حق هیچ‌گونه اعتراضی را در این خصوص نخواهد داشت.

4 –5 نشر محتوا

هرآنچه در وب‌سایت قرار می‌دهید شامل سوالات، نقدها، نظرات و پیشنهادات در اختیار « گروه مشاورین پازل » خواهد بود. زمانی که نظری را روی وب‌سایت ثبت می‌کنید موافقت می‌کنید که این نظر تحت نام شما به نمایش درآید. کاربران نباید از آدرس ایمیل یا نام غیر معتبر استفاده کنند، در غیر این صورت « گروه مشاورین پازل » می‌تواند حساب کاربری فرد مورد نظر را لغو کند. افراد هرگونه استفاده تبلیغاتی از این وب‌سایت و محتوای آن به‌جز مواردی که مجوز قانونی مکتوب دریافت کرده باشند، ممنوع است. محتوای ارائه شده در این وب‌سایت تنها جنبه اطلاعاتی داشته و تمامی کالاهای ارائه شده متعلق به تأمین‌کنندگان و فروشندگان است. همچنین نظرات ثبت شده در وب‌سایت نیز متعلق به کاربران بوده و منعکس کنندهٔ نظرات گروه مشاورین پازل نیست.

4 – 6 فعالیت‌ها، مبادلات و کالاهای ممنوعه

کلیهٔ لینک‌های ارسالی از طرف کاربران می‌بایست با قوانین پستی و گمرکی بین‌المللی و جمهوری اسلامی ایران مطابقت داشته باشد و مسئولیت درخواست موارد غیر مجاز و ممنوعه به عهده کاربران است. در صورت شناسایی سفارش غیر مجاز، گروه مشاورین پازل در هر مرحله از فرایند خرید حق توقف و لغو سفارش‌های ممنوعه و غیر قانونی را دارد و می‌تواند مراتب را به مراجع ذی‌صلاح گزارش کند. وظیفه جبران هرگونه خسارت که به موجب درخواست کالای غیرمجاز به کاربر و وب سایت Ankara118.com وارد شود برعهده کاربر می باشد و مسئولیتی برعهده گروه مشاورین پازل نخواهد بود.

درج هرگونه محتوای غیر اخلاقی و مغایر با شئونات ملی و مذهبی در Ankara118.com ممنوع است. مسئولیت هرگونه تخلف در این زمینه برعهده وارد کننده اطلاعات است.

مواردی که مطابق این قرارداد مصداق فعالیت‌ها، مبادلات و کالاهای ممنوعه باشند شامل حمایت‌های سایت قرار نمی‌گیرند.

4 – 7 پذیرش سفارش و قیمت‌گذاری

در شرایط ثبات نسبی قیمت ارز قیمت‌های ارائه شده از تاریخ ارسال پیش فاکتور تا 7 روز معتبر است. چنانچه مبلغ ارزی کالا در هنگام خرید با زمان ارسال پیش فاکتور مغایرت داشته باشد، مابه التفاوت محاسبه می‌گردد. در چنین شرایطی، سایت حق لغو سفارش و یا تغییر قیمت خواهد داشت.

در نظر داشته باشید که ممکن است سفارش به دلایل متعددی پردازش نشود. در این صورت، وب‌سایت حق رد کردن یا لغو هر سفارشی را در هر زمانی برای خود محفوظ می‌دارد. ما متعهد می‌شویم که شرایط معامله را هر چه روشن‌تر و در کمال صداقت برای کاربران خود تصریح کنیم، هرچند امکان خطا وجود دارد. در چنین وضعیتی Ankara118.com با کاربران تماس می‌گیرد، اطلاعات به روز شده را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد و سفارش را در صورت لزوم لغو خواهد کرد.

‏رنگ، سایز، مدل، تاریخ، تعداد، نوع بسته‌بندی و کلیه آپشن‌های سفارشات طبق اظهار مشتری در زمان ثبت سفارش انجام خواهد گرفت. در مواردی که خطایی در ارائه اطلاعات در زمان ثبت سفارش توسط کاربر رخ دهد وبسایت Ankara118.com برای رفع مشکل بوجود آمده، تمام تلاش خود را خواهد کرد ولی مسئولیتی از این بابت برعهده Ankara118.com نخواهد بود.. همچنین در مواردی که خطا در ارسال سفارش توسط فروشنده خارجی رخ دهد مسئولیت حقوقی متوجه سایت Ankara118.com نیست. اگر این خطا از جانب کارشناسان Ankara118.com صورت پذیرد، Ankara118.com متعهد و موظف به جبران خسارت و یا خرید مجدد سفارش کاربر می باشد.

در مواردی که کاربر گزینهٔ ارسال کالا از طریق پست‌های رایگان، بسیار ارزان قیمت و طولانی مدت مانند China post را درخواست می‌کند، با توجه به سیستم ترکینگ ضعیف این پست‌ها، Ankara118.com مسئولیتی در قبال مفقود‌شدن احتمالی سفارش و اعلام دقیق وضعیت کالا نمی‌پذیرد. پیشنهاد می‌شود حتی‌الامکان با صرف هزینه بیشتر از پست‌های با کیفیت‌تر استفاده کنید.

هنگام خرید از وب‌سایت Aliexpress به اعتبار فروشندگان دقت کنید. چنانچه گزینهٔ ارسال کالا با پست‌های ارزان یا رایگان و بدون ترکینگ معتبر مورد اشاره در بند قبل را انتخاب کرده باشید و کالا در زمان اعلام شده توسط فروشنده به دست ما نرسد، مسئولیت متوجه فروشنده و  خارج از کنترل Ankara118.com است. در این حالت Ankara118.com به صورت رایگان از مکانیزم‌های موجود در این سایت جهت احقاق حق مشتری استفاده خواهد کرد و نتیجه طی حداکثر 90 روز کاری به اطلاع کاربر خواهد رسید.

تحویل کالا در سراسر ایران رایگان است.

در خرید محصولات غیرفیزیکی (مثل نرم افزار، فایل صوتی، منوال و …) پس از ایجاد اکانت در سایت موردنظر توسط کاربر، ID و رمز عبور اکانت خود را به همراه آدرس سایت برای ما ارسال نموده تا به میزان دلخواه کاربر، اعتبار اکانت ایشان را افزایش دهیم و مسئولیت دیگری از نظر قانونی متوجه وبسایت Ankara118.com نخواهد بود.

کلیهٔ کالاهایی که به صورت مستعمل خریداری می‌شوند مشمول بیمه Ankara118.com نیستند و مسئولیت هرگونه آسیب یا عدم کارکرد احتمالی در این موارد به عهدهٔ خریدار است.

درصورت نا‌مشخص بودن وزن کالا، محاسبه قیمت بر اساس وزن برآورد کارشناسان ما انجام می‌شود.این وزن لزوما وزن صحیح کالا نمی باشد. چنانچه در زمان تحویل کالا مغایرتی در وزن و حجم برآورد شده کالا و در نتیجه هزینهٔ واقعی و هزینهٔ محاسبه شده وجود داشته باشد، مابه التفاوت محاسبه می‌گردد. پرداخت فاکتور، به معنای آگاهی و موافقت شما با تمام مقررات فوق و همچنین شرایط و قوانین کلی مذکور در وبسایت Ankara118.com می باشد.

4 – 8 تعرفه‌های خدمات گروه مشاورین پازل

4-8-1 ) حق‌الزحمه گروه مشاورین پازل معادل ریالی درصدی از قیمت کالا، وزن، وزن حجمی سفارش، نوع سفارش و کشور مبدأ خرید است. مشتریان می‌توانند با ابزار ارائه شده در صفحه اصلی وب‌سایت خرید خود را تخمین بزنند.

4-8-2) تمامی کالاهای ارائه شده توسط فروشندگان در سایت‌های خارجی در سایت Ankara118.com گروه‌بندی شده و برای هر گروه از کالاها، با توجه به مبدأ فروش و میزان پیچیدگی تأمین آن، درصدی تعیین گردیده که این درصد مبنای محاسبات در بند 4-9-1 این تفاهم‌نامه است.

4-9 گمرگ و ترخیص

به غیر از مواردی که شامل استثنا می‌شوند و در پیش فاکتور به اطلاع کاربر می‌رسند، همواره پرداخت سود و عوارض گمرکی و انجام تشریفات اداری مربوط به عهدهٔ گروه مشاورین پازل است و کلیهٔ هزینه‌های مربوطه در قیمت اعلام شده در پیش فاکتور  لحاظ خواهد شد.

‏جهت کاستن از حجم محموله‌ها و کاهش هزینه حمل احتمال دارد سفارشات بدون جعبه و بسته‌بندی اورجینال به شما تحویل داده شوند. این موضوع مخصوصأ در مورد سفارشات با بسته‌های حجیم و بزرگ همانند قطعات خودرو یا کفش صادق است و برای کالاهایی که بسته بندی برای حفظ سلامت آن ضروری است، مانند موبایل و تبلت عموما رخ نمی دهد (‏فاکتور و سریال دستگاه جهت استعلام از سایت اصلی و اطمینان از اورجینال بودن کالا در دسترس است). چنانچه وجود جعبه ضروری است کاربر می‌بایست در زمان ارسال لینک این مسأله را تأکید کند تا درخواست وی با تخمین هزینهٔ اضافی پردازش شده و اعلام شود.

با توجه به احتمال باز شدن بسته‌ها در گمرک های ورودی و خروجی کشورها از جمله ایران، تحویل کالا در بسته‌بندی به صورت پلمپ و باز نشده را نمی‌توان تضمین کرد، هرچند این اتفاق به‌ندرت رخ می‌دهد.

گروه مشاورین پازل حق باز کردن هر بسته را در هر زمان از مراحل سفارش به هر دلیل برای خود محفوظ می‌دارد.

4-10 بیمه

هنگام خرید کالا کاربر می تواند از خدمات بیمه Ankara118.com برای سفارش خود استفاده نماید. طبق این بند، چنانچه کالای دریافتی با کالای درخواستی مغایرتی داشته باشد و یا در مراحل حمل دچار آسیب فیزیکی ، مشکلات گمرکی یا مفقود گردد، و یا کالا در زمان مورد اشاره به دست شما نرسد، کاربر می تواند طی 2 روز کاری ( در صورتی که کالا را دریافت کرده باشد) آن را مرجوع نموده و مبلغ پرداختی خود را بابت خرید کالا دریافت کنید. همچنین اگر کاربرانی که قصد استفاده از خدمات بیمه Ankara118.com را ندارند، میتوانند با غیرفعال نمودن بیمه Ankara118.com در صفحه نمایش کالای درخواستی، هزینه ای بابت بیمه پرداخت نکنند. کاربر موظف است حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، در صورت مشاهده هر گونه مغایرت و یا اشکال و ایراد فنی، از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری به Ankara118.com اطلاع داده شود.

‏چنانچه کالای سفارش داده شده توسط فروشنده خارجی اشتباه ارسال شود و کالای دریافتی با کالای سفارشی از نظر سایز، رنگ     و … مغایرت داشته باشد، مسئولیت این اشتباه از نظر قانونی متوجه گروه مشاورین پازل نخواهد بود. اگر چه Ankara118.com فراتر از مسئولیت حقوقی خود با تکیه بر دانش، تجربه و امکانات موجود جهت حمایت و احقاق حق مشتری خود تلاش خواهد کرد و در بسیاری موارد کل یا بخشی از خسارت وارده به مشتری را از فروشنده دریافت کرده و عیناً به کاربر مرجوع خواهد کرد.

اگر کالای خریداری شده، در مراحل حمل و نقل دچار آسیب دیدگی شده باشد:

باید حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، از طریق تیکیت، تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری به Ankara118.com اطلاع داده شود.

کارتن و جعبه اصلی محصول تا پایان ۲ روز کاری مهلت استرداد کالا، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

مسئولیت هرگونه عدم کارکرد احتمالی کلیه محصولات در صورتی که دچار آسیب فیزیکی نشده باشد، بر عهده خریدار می باشد و مشمول خدمات بیمه بازگشت کالا نمی شوند.

در صورتی که آسیب کالا‏‌، در لحظه دریافت قابل مشاهده باشد، مشتری می‏بایست از بازنمودن آن خودداری کند و آن را به دفتر Ankara118.com بازگردانده و یا سریعا به کارشناسان Ankara118.com اطلاع دهد.

آسیب دیدگی جعبه و بسته بندی کالا مشمول بیمه Ankara118.com نمی شود.

کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه فاکتور به دفتر Ankara118.com ارسال شود.

درخواست بازگرداندن پوشاک تنها در صورتی امکان پذیر است که در وضعیت اولیه و نو باشند ، هیچگونه آثار استفاده مانند لکه، رنگ پریدگی، زدگی یا پارگی یا بوی عطر و بدن وجود نداشته باشد و برچسب، مارک، دکمه و سایر ملحقات جدا نشده باشد.

اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد؛

در صورتی که این مغایرت (رنگ ، سایز و…) از طرف کاربر و یا تلقی متفاوتی از آنچه فروشنده اعلام کرده است صورت گرفته باشد، شامل خدمات بیمه Ankara118.com نخواهد شد. به طور مثال سایز XL و یا رنگ آبی تنها در صورتی شامل بیمه Ankara118.com قرار خواهد گرفت که کالای ارسال شده تگی غیراز تگ XL و رنگ آبی داشته باشد؛ بزرگی و کوچکی و یا تفاوت چشمی رنگ از موارد شامل بیمه Ankara118.com  نمی باشد.

نقصان و کمبود در مجموعه کالا نیز برعهده فروشنده خارجی بوده و مسئولیتی برعهده Ankara118.com نمی باشد (به طور مثال کمبود یک قطعه در کالای سفارشی).

همچنین:

بیمه Ankara118.com به محصولات آرایشی و بهداشتی تعلق نمیگیرد.

قطعات الکتریکی و الکترونیکی نظیر لوازم خانگی برقی، لوازم شخصی برقی، کالاهای مصرفی مانند کارتریج و قطعات داخلی کامپیوتر مانند کارت گرافیک، مادربرد، پردازنده و نظایر آن تنها در صورتی مشمول بیمه Ankara118.com می شوند که دچار آسیب ظاهری و فیزیکی (شکستگی، فرورفتگی و…) شده باشند و مسئولیت عدم کارکرد احتمالی به عهده Ankara118.com نمی باشد.

کلیه کالاهایی که به صورت مستعمل و دست دوم خریداری می شوند، مشمول بیمه نمی شوند و مسئولیت هرگونه آسیب یا عدم کارکرد احتمالی به عهده خریدار می باشد.

بیمه Ankara118.com تنها شامل سایت های خرید آنلاینی می باشد که مورد تأیید کارشناس گروه مشاورین پازل قرار گرفته باشد.

سایت های بزرگ خرید آنلاین شامل تعداد زیادی فروشنده است که امتیاز آنها تنها منوط به رأی خریداران است و سایت خرید، اصالت آنها را به صورت ۱۰۰٪ تضمین نمی نماید. اصالت کالاهای خریداری شده از این فروشندگان برعهده گروه مشاورین پازل نخواهد بود.

گیفت های ارسال شده همراه کالای درخواستی، قابل استرداد نمی باشند و مشمول خدمات بیمه نمی شوند.

استفاده از بیمه Ankara118.com به صورت ناقص امکان پذیر نیست. به این معنی که شما نمی توانید کالای آسیب دیده خود را نگه داشته و بخشی از بیمه خود را پس بگیرید.

پس از دریافت کالا توسط Ankara118.com ، کالای شما تحت بررسی قرار میگیرد و در صورت تأیید کارشناسان گروه مشاورین پازل مبلغ پرداختی حداکثر تا ۷۲ ساعت کاری، به حساب مشتری واریز خواهد شد. هزینه ارسال کالا جهت بررسی توسط کارشناسان، برعهده مشتری خواهد بود.

در صورتی که ایراد وارده بر محصول یا مغایرت، از جانب کارشناسان گروه مشاورین پازل مورد تأیید قرار نگرفته باشد، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

چنانچه پس از خرید کالا توسط Ankara118.com (پرداخت ارزی مبلغ کالا به فروشنده) مشتری اعلام انصراف نماید، در صورتی‌که فروشنده لغو سفارش را بپذیرد و مبلغ ارزی به حساب Ankara118.com بازگرداند، مبلغ ریالی پرداختی مشتری با کسر 10 درصد کارمزد طی سه روز کاری، به حساب ایشان عودت می گردد.

توجه: در مواردی که مشتری به هر دلیل از Ankara118.com بستانکار می‌شود، مبلغ طی سه روز کاری به حساب ایشان مسترد می‌گردد.

4-11 زمان تحویل کالا

زمان تحویل هر سفارش، قبل از دریافت وجه ریالی، در پیش فاکتور ارائه شده به مشتری اعلام می‌گردد که در بیشتر موارد بین ۲۰ تا ۲۵ روز کاری (بدون احتساب پنجشنبه و جمعه و تعطیلات رسمی داخلی و خارجی) است. ملاک مبدأ بازه زمانی اعلام شده از لحظهٔ پرداخت ریالی مشتری است. تنها در مواردی که زمان بررسی و ارسال کالا توسط فروشنده خارجی بیش از سه روز است، ملاک مبدأ زمان تحویل از لحظه دریافت کالا توسط نمایندهٔ گروه مشاورین پازل در خارج از کشور، نه زمان پرداخت ریالی مشتری در ایران محاسبه می‌شود.

با توجه به ماهیت فعالیت‌های بازرگانی، به‌ندرت با تأخیرهای برنامه‌ریزی نشده شرکت‌های پستی یا عملیات ترخیص مواجه می‌شویم که کاملأ خارج از کنترل گروه مشاورین پازل است و ممکن است زمان تحویل تعهد شده را چند روز جا‌به‌جا کند. در این موارد کاربر حق هر گونه اعتراض و اقدام قانونی را از خود سلب می‌نماید.

ماده 5- حل اختلافات

اگر اختلافی میان کاربر و « گروه مشاورین پازل » به‌وجود آید، « گروه مشاورین پازل » تلاش خواهد کرد تا این اختلاف را به روش منصفانه، کم هزینه و بدون نیاز به مراجع قانونی حل کند. در صورت بروز هر گونه مشکل از شما خواهشمندیم که در مرحلهٔ اول مستقیماً با « گروه مشاورین پازل » تماس بگیرید. تلاش ما این خواهد بود که مسئله مربوط را بدون نیاز به پیگیری حقوقی و در اسرع وقت حل و فصل نماییم.

در صورت بروز هرگونه اختلاف در رابطه با تفاهم‌نامه و یا در تفسیر مفاد آن، ابتدا طرفین تلاش می‌نمایند تا از طریق مذاکره مورد را مرتفع کنند. در صورت لاینحل باقی ماندن، مورد توسط هیئت حل اختلاف متشکل از خریدار، نماینده گروه مشاورین پازل و یک نماینده مرضی الطرفین بررسی و مرتفع خواهد شد. در صورت لاینحل ماندن مذاکره ظرف مدت 14 روز و همچنین در صورتی که هر یک از طرفین نمایندگان خود را ظرف مدت 7 روز از درخواست طرف دیگر معرفی ننمایند و یا ظرف مدت مشابه نمایندگان طرفین نتوانند یک نماینده مرضی الطرفین انتخاب نمایند، مورد اختلاف در مراجع ذی‌صلاح قانونی قابل پیگیری است و رأی نهایی صادرهٔ ایشان برای طرفین لازم الاجرا است.

در زمان بروز اختلاف، در صورت توافق طرفین، دو طرف به انجام تعهدات اوليهٔ خود بر اساس قرارداد تا حل مناقشه ادامه می‌دهند. در غیر این صورت، تا زمان حل و فصل کامل موضوع اختلاف تعهدات طرفین متوقف خواهد شد.

ماده 6- اقدامات و اختیارات سایت

گروه مشاورین پازل در قطع، محدود کردن و یا لغو ارائهٔ خدمات خود به کاربران مختار است. همچنین اگر بر اساس دلایل و شواهد قطعی مشخص گردد که کاربر در فعالیت‌ها و مبادلات ممنوعه یا کالاهای غیر مجاز دخالت داشته است‌، به منظور جلوگیری از ورود ضرر و زیان به کاربران، اشخاص ثالث و گروه مشاورین پازل ، اقدامات احتمالی شامل موارد زیر را اتخاذ خواهد نمود:

توقف انجام تراکنش‌ها

تعلیق یا ایجاد محدودیت دسترسی کاربر به سایت و یا لغو عضویت

اصلاح اطلاعات نادرستی که به سایت داده‌ شده است

اطلاع به مشتریان، بانک و سایر کاربران در مورد فعالیت‌های کاربر خاطی

امتناع از ارائهٔ خدمات آتی

تعقیب و پیگرد قانونی

قطع خدمات و یا محدودیت دسترسی به صفحه کاربری

سایت این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که به تشخیص خود و بدون اطلاع قبلی به این توافق‌نامه خاتمه داده و یا دسترسی کاربر به سایت را قطع نماید.

ماده 7- حقوق و مالکیت سایت

دامنهٔ « Ankara118.com »، نام « گروه مشاورین پازل »، لوگو و سایر علائم تجاری ثبت شده، محصولات و خدمات درج شده در سایت متعلق به گروه تجاری لک‌لک است و بدون کسب اجازهٔ کتبی، هرگونه کپی‌برداری و استفاده از موارد فوق ممنوع خواهد بود. علاوه بر این، اسناد، توافقنامه‌‏ها، فرم‏‌ها، درخواست‏‌ها، طرح سربرگ صفحات، شکل‌های گرافیکی و دکمه‌ها، کلیهٔ محتویات وب‌سایت، اطلاعات، طراحی، متون، گرافیک، نرم‌افزار، عکس، ویدئو، فایل صوتی و موارد مشابه، و همچنین کدهای نرم‌افزاری در مالکیت انحصاری گروه مشاورین پازل بوده و بدون کسب اجازه کتبی، کپی‌برداری از آنها ممنوع است. مالکیت و منافع کلیهٔ حقوق سایت Ankara118.com و مندرجات آن منحصراً متعلق به گروه مشاورین پازل خواهد بود. همچنین کلیهٔ محتویات وب‌سایت نیز مشمول قانون کپی‌رایت (مالکیت حقوق معنوی) می‌شود.

ماده 8- قانون حاکم

قانون حاکم بر این توافق‌نامه، مطابق بر کلیه قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران و کشور جمهوری ترکیه می باشد.

ماده 9- شرایط عدم مسئولیت و عدم تضمین

9-1 شرط عدم مسئولیت

سایت و هیچ یک از ارگان‏‌های اصلی یا فرعی آن به هیچ وجه، مسئول خسارات اتفاقی، غیرقابل ‌پیش‌بینی، تبعی و عدم‌النفع در قبال کاربران نیست. مسئولیت Ankara118.com و کارکنان آن محدود به خسارات مستقیم و بلاواسطه‌ایی است که با اثبات تقصیر سایت به کاربران یا اشخاص ثالث وارد شده است. در صورتی كه ثابت شود ورود خسارت در نتیجهٔ اهمال، تقصیر و یا نقض تعهدات قانونی یا قراردادی كاربر و یا از ناحیهٔ فروشنده بوده است سایت متکلف به پرداخت هیچ خسارتی نخواهد بود. همچنین در صورتی كه احراز گردد وقوع حالت فورس ماژور یا قوهٔ قهریه باعث ایجاد خسارت گردیده است، سایت از مسئولیت بری خواهد بود.

9-2 انتشار مطالب

با پذیرش این توافق‌نامه کاربران قبول می‌کنند سایت هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص ادعاها و مطالب گمراه کننده، نادرست، مضر و موهن مندرج در سایت ندارد. بدیهی است به محض اطلاع و رؤیت هر‌گونه اطلاعات غیر اخلاقی، غیرشرعی و ناهنجار، اطلاعات مذکور از سایت حذف خواهد شد.

9-3 خسارات احتمالی

سایت هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص زیان‌ها و خسارت‌های احتمالی ناشی از عملکرد گروه و پرسنل به اعضای آن نداشته و حداکثر خسارت‌های قابل پرداخت معادل کارمزد خدمات ارائه شده به شخص مدعی خواهد بود.

9-4 کسورات

Ankara118.com در قبال صحت اظهارات كاربران در خصوص کسوراتی از قبیل مالیات، عوارض و دیگر مطالبات قانونی که به مبالغ دریافتی یا پرداختی تعلق می‏‌گیرد مسئولیتی ندارد و مسئول پرداخت این کسورات نخواهد بود.

9-5 عدم تضمین

سایت خدمات خود را تنها طبق شروطی که در این توافق‌نامه بیان شده ارائه می‌نماید و هیچ تضمین و شرط اضافی دیگر را نپذیرفته و تضمین می‌کند که خریدار یا فروشنده به همهٔ شروط معامله پایبند باشند.

ماده 10- اصلاح توافق‌نامه

امکان بازنگری و یا اصلاح کلی و یا جزئی این توافق‌نامه در طی زمان وجود دارد و در صورت انجام این امر نسخهٔ بازنگری شده بر روی سایت قرار گرفته و از زمان درج نسبت به همهٔ كاربران عضو مؤثر خواهد بود.

ماده 11- کالاهای دارای محدودیت

لیست انواع کالاهایی که به هر دلیل برای اخذ سفارش آنها محدودیت وجود دارد در ذیل آمده است. شایان ذکر است این لیست منتج از قوانین واردات گمرک جمهوری اسلامی ایران و مورد تأیید مجلس شورای اسلامی است:

11-1 ـ کالاهای ممنوع شده براساس شرع مقدس اسلام و به موجب قانون

11-2 ـ کالاهای ممنوع شده به موجب جدول تعرفه گمرکی یا تصویب ‌نامه‌های متکی به قانون

11-3 ـ اسلحه از هر قبیل، باروت، چاشنی، فشنگ، گلوله و سایر مهمات جنگی، دینامیت و مواد محترقه و منفجره مگر با اعلام و موافقت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

11-4 ـ مواد مخدر و روانگردان از هر قبیل و پیش‌سازهای آنها مگر با موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هر مورد

11-5 ـ دستگاه‌های فرستنده از هر نوع و قطعات متعلق به آنها مگر با موافقت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در هر مورد

11-6 ـ دستگاه مخصوص عکاسی و فیلمبرداری هوایی مگر با موافقت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

11-7 ـ سامانه (سیستم‌)های استراق سمع، فرستنده‌ها و ضبط کننده‌های کوچک اعم از ریزدوربین‌ها و ریزمیکروفون‌ها با قابلیت جاسوسی و فرستنده‌های خاص و پوششی با سرعت بالا، انواع کالا یا سامانه (سیستم)های با قابلیت کنترل و شنود ارتباطات با سیم و بیسیم (مونیتورینگ) و سامانه (سیستم‌)‌های رمزکننده که در راستای اهداف جاسوسی کاربرد دارند مگر با موافقت وزارت اطلاعات در هر مورد

11-8 ـ دارنده صوت و تصویر ضبط شده خلاف نظم عمومی یا شئون ملی یا عفت عمومی و یا مذهب رسمی کشور به تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

11-9 ـ کتاب، روزنامه، مجله، صور، علامت و هر نوع نوشته مخالف نظم عمومی یا شئون ملی یا عفت عمومی و یا مذهب رسمی کشور به تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

11-10 ـ کالاهای دارای عبارت یا علامتی مخالف نظم عمومی یا شئون ملی یا عفت عمومی و یا مذهب رسمی کشور روی خود آنها یا روی پوشش و بسته بندی آنها و یا در اسناد مربوط به آنها

11-11 ـ اسکناس‌های خارجی از جریان قانونی خارج شده، اسکناس، تمبر و برچسب (باندرول) تقلبی و بلیط بخت آزمایی (لاتاری)

11-12 ـ کالاهای دارای نشانی یا نام یا علامت یا مشخصات دیگری بر روی خود کالا یا روی بسته بندی و پوشش آنها به منظور فراهم کردن موجبات اغفال خریدار و مصرف کننده نسبت به سازنده یا محل ساخت یا خواص یا مشخصات اصلی آن کالا

تبصره ـ کالایی که با نظارت و تأیید گمرک موجبات اغفال در آنها محو گردد، از شمول بند فوق مستثنی است.

11-13 ـ کالاهای ممنوع الورود به موجب قوانین خاص

ماده 12- شرایط فورس ماژور

عمل به مفاد این توافق‌نامه در شرایط خارج از اراده از قبیل قطعی سیستم اینترنت و… و فورس ماژور شامل بلایای طبیعی از جمله سیل، زلزله، صاعقه‌، آتش سوزی و غیره مستثنی خواهد بود.

این توافق‌نامه در 12 ماده به رؤیت کاربر رسیده و پس از تأیید آنها در هنگام عضویت، پذیرش بدون قید و شرط این قرارداد لازم الاجرا خواهد بود.